Samspillsentreprisen innebærer tett samarbeid mellom OBOS og AF Gruppen for å utvikle og gjennomføre et større bolig- og næringsprosjekt, som inkluderer 510 boliger med høye ambisjoner for kvalitet, bærekraft og arkitektur. Avtalen bygger videre på det gode samarbeidet mellom partene, blant annet fra Storøykilen-prosjektet.

Arbeidet med samspillsfase 1 starter umiddelbart. Oppstart for samspillsfase 2 (gjennomføring) er planlagt til første kvartal 2027. Kontraktsverdien anslås til MNOK 2 000 ekskl. mva., og vil tas inn i ordrereserven ved eventuell kontraktsinngåelse for samspillsfase 2.

– Det er gledelig at vi nå kan gå i gang for fullt å planlegge Fornebu Sør sammen med AF Gruppen, et selskap vi har samarbeidet veldig godt med i utviklingen av boligprosjektet Storøykilen. Målet er å inngå en totalentreprise med selskapet, slik at vi sammen kan utvikle dette nye byområdet på Fornebu og tilby flere boliger til medlemmene, sier konserndirektør Ingunn Andersen Randa i OBOS.

– Vi er stolte over å få være med på å utvikle Fornebu Sør sammen med OBOS. Dette er et viktig prosjekt for området og et godt eksempel på hvordan samspill kan bidra til å realisere komplekse byutviklingsprosjekter, sier Amund Tøftum, konsernsjef i AF Gruppen.