Hopp til hovedmenyen på siden Hopp til hovedinnholdet på siden

Ventilasjon

Marius Rønneberg Aurstad, Teknisk leder i Veidekke Bygg forteller at de som totalentreprenør ofte må konkurrerer om å ha kortest mulig byggetid, at rådgiverselskapene har høye krav til andel fakturerbare timer og at tekniske underentreprenører bruker de samme personene til å gjennomføre flere prosjekter samtidig. Summen av dette blir mindre tid til nødvendige kvalitetskontroller.
  • Aktuelt
- Skal man ha de mest attraktive oppdragene er ikke bærekraft et valgfag:

Byggebransjen under tidspress: Hvordan kan bransjen sikre kvalitet og kompetanse?

Byggebransjen står overfor en stadig større utfordring: mangel på tid. Økende krav til effektivitet gjør at kompetanse ikke blir utnyttet optimalt, og viktige kvalitetskontroller og tverrfaglige vurderinger blir nedprioritert. Ifølge Marius Rønneberg Aurstad, Teknisk leder i Veidekke Bygg Trondheim, fører dette til at fagfolk stadig oftere må slukke branner i stedet for å utvikle gode løsninger. Kan en ny tilnærming, som samspillsmodellen, bidra til bedre prosjekter og økt bærekraft?

- Det er trygt og godt å være en del av et større fellesskap, samtidig som man blir hørt og ivaretatt selv om man er en liten bedrift, sier Bernt-Tore Evensen, og hans sønn Thomas Evensen i Rørlegger Evensen AS.
Annonsørinnhold
Rørlegger Evensen AS har to tidsregninger i bedriften:

Livet før og etter medlemskapet i VVS Eksperten!

- Da jeg ble presentert for konseptet til VVS Eksperten, var det akkurat en slik kjedetilknytning jeg ønsket for min bedrift. Kjeden er eid av medlemsbedriftene, det er stor frihet og det jobbes kontinuerlig til beste for medlemmene. Slik beskriver Bernt-Tore Evensen, daglig leder og eier av Rørlegger Evensen AS, bakgrunnen for at de ble en del av VVS Eksperten for 13 år siden. 

VVSforum
Sandesundsveien 2
Tlf: +4748068283