- Vi synes det er svært positivt at så mange installatører har valgt å gjennomføre f-gass sertifisering, og mener dette vil heve kvaliteten på varmepumpene som blir installert, sier Bård Baardsen i NOVAP. Med f-gass sertifiseringen på plass mener NOVAP at bransjen vil være godt rustet til å levere de mest effektive oppvarmingsløsningene til både privathusholdninger og næringsliv.
1. september er fristen
Etter 1. september 2013 er det kun f-gass sertifiserte installatører som kan installere varmepumper som krever en kuldeteknisk montasje. Dette er i hovedsak luft/luft varmepumper og enkelte typer av luft/vann varmepumper. NOVAP vil fra 13. august arrangere våre kurs på det nye teknologisenteret på Kuben Yrkesarena på Økern. Vi ser frem til å flytte inn i nye kurslokaler, og vi har fortsatt noen ledige plasser på f-gass kurs i august.
Datoer for kurs i august:
13. - 16. august
20. - 23. august
26. - 29. august

Daglig leder i NOVAP Bård Baardsen er godt fornøyd med antall sertifiserte installatører, men han påpeker at det er mange som må skynde seg nå.
Mer enn 1000 f-gass sertifiserte installatører
Det er nå mer enn 1000 installatører som har bestått eksamen og blitt f-gass sertifisert i Norge.NOVAP er det eksamenssenteret i Norge som har sertifisert flest installatører og forventer å nå 300 f-gass installatører før sommerferien.
Denne artikkelen er over 8 år gammel, og kan inneholde utdatert informasjon.