Skolen, som i dag er en kombinert barne- og ungdomsskole, vil ved ferdigstillelsen til skolestart 2017 være en ren barneskole. Tilbudsgrunnlaget for entreprenører er nå publisert på Doffin, med anbudsfrist 10.03.14
- Prosjektet er en totalentreprise med byggestart høsten 2014. For å få til utvidelsen skal vi reise et nytt bygg i passivhusstandard på tomten, samtidig som det gjøres mindre endringer i det eksisterende bygget. Nybygget vil være på 1500 kvadratmeter fordelt over to etasjer, forklarer Thale Kallbakk og Tove Godejord, prosjektledere i Undervisningsbygg.
Underveis i prosjektet skal også uteområdene oppgraderes, samtidig som det gjøres mindre malearbeider og alle innvendige dører skiftes ut.
Haugen skole skal oppgradere ventilasjonanlegget
Høsten 2014 igangsetter Undervisningsbygg et prosjekt der Haugen skole skal utvides fra 588 til 840 elever. På planen står også at hele skolens ventilasjonsanlegg oppgraderes for å sikre et godt inneklima for elevene.
Denne artikkelen er over 8 år gammel, og kan inneholde utdatert informasjon.