Det sier adm.direktør Marianne W. Røiseland i Rørentreprenørene Norge i en kommentar til VVSforum etter at regjeringen nå har fremmet et nytt forslag til ny opplæringslov hvor det er foreslått en del endringer som rokker ved helt sentrale elementer i fagopplæringen, og snur opp ned på hvordan finansieringen, oppgavene og rollene skal fordeles i fremtiden.
- Opplæringsloven har mange gode intensjoner, men i forhold til opplæringsloven håper og tror vi politikerne tenker seg godt om.
Les også: - Ny opplæringslov rokker ved sentrale elementer i fagopplæringen
- Hvis opplæringskontorene svekkes er vi urolig for at det blir færre lærlinger i rørleggerfaget og at færre får svennebrevet. Vi risikerer også at lærlingene får ulik opplæring i forhold til hvilken bedrift de har læretiden i eller hvor i landet de bor. Det vil svekke rørleggeryrket.
RørNorge mener det er viktig at opplæringskontorene er part i lærekontrakten på lik linje med bedrift og fylkeskommunen.
- Nå jobber vi sammen i BNL-familien og med alle som er glad i fagopplæringen inn mot behandlingen i Stortinget 20. april.
									
.jpg)








![Heidenreich Logo[1]](https://img1.custompublish.com/getfile.php/5110520.2971.squulbbubjsqim/0x70/6593082_5110520.jpg)
