- Kurset samlet flere av de største eiendomsbesitterne i byen, og responsen fra både kunder og leverandører var svært god. Formålet med kurset var å styrke kompetansen rundt regelverk, forebygging av bakterier og praktiske løsninger for sikker vannforsyning, skriver selskapet i en melding.
Kurset ble arrangert i samarbeid med Resideo, Trondheim kommune, og Apurgo.
Deltakerne fikk innsikt i både myndighetskrav og tekniske løsninger som sikrer trygg drift.
Programmet besto av tre hovedbolker:
- Regelverk og krav til tilbakeslagssikring v/ Trondheim Kommune og Tamás Norbert Durmics-Fall En grundig gjennomgang av gjeldende regelverk og krav til tilbakeslagssikring i henhold til NS-EN 1717, samt kommunens rolle i tilsyn og oppfølging.
- Valg og installasjon av tilbakeslagssikring v/ Resideo og Tom Fjordvang Fokus på praktiske løsninger, valg av riktig utstyr og korrekt installasjon for å sikre at vannforsyningen er beskyttet mot forurensning.
- Fra helhetlig vannforvaltning og forebygging av bakterier – til sikker, effektiv og bærekraftig drift v/ Apurgo og Lise Marie Nergaard Hvordan moderne teknologi og helhetlig vannbehandling kan bidra til å redusere risikoen for Legionella og samtidig sikre en bærekraftig drift.
![]() |
| Frode Helmersen, FLOW Trøndelag VVS AS |
Avslutning og dialog
Kurset ble avrundet med en spørsmålsrunde ledet av Frode Helmersen fra FLOW Trøndelag VVS, hvor deltakerne fikk anledning til å diskutere utfordringer og dele erfaringer.
-Kompetansedeling i dette formatet er noe vi ønsker gjøre mer av fremover, og vi ser at det får god respons både av våre samarbeidspartnere og kunder, sier Helmersen.
- Vi setter stor pris på at kundene tar seg tid til å bli kurset i viktige og faglige temaer som omhandler vann og vanninstallasjoner.




.jpg)









