Haug og Ruud VVS AS har fått hele VVS-kontrakten på nytt slakteri
Instalco-bedriften Haug og Ruud VVS AS har signert kontrakt som totalentreprenør for VVS, ventilasjon, elektro og automasjon på Gudbrandsdal slakteri i Otta, nord for Lillehammer. Oppdraget, som også inkluderer Instalco-selskapet Istech AS, har en samlet ordreverdi for Instalco på ca. 95 millioner kroner.
- Vi er glade for å være en del av dette prosjektet, som er viktig for hele regionen. Det skaper både mange nye arbeidsplasser og gir muligheter for utvikling av lokalt næringsliv og landbruk i Gudbrandsdalen. Slakteriet blir Norges mest moderne slakteri, sier Sigbjørn Dalseghagen, daglig leder i Haug og Ruud VVS i en pressemelding.
Oppdraget for Haug og Ruud som totalentreprenør innebærer ansvar for leveranse av VVS, ventilasjon, elektro og automasjon. Prosjektet er installasjonstungt med omfattende installasjoner av blant annet varme-, kjøle- og fryseanlegg, sanitæranlegg, vannreservoarer, pumpesystemer, trykkluft, vask og andre slakterisystemer. Oppdraget utføres i et samarbeidsprosjekt med kunden Gudbrandsdal Slakteri AS.
- Vi kunne presentere et teknisk totaltilbud til kunden med spesialistkunnskap innen flere fagområder. Instalco som morselskapet bak oss gir kunden en avgjørende trygghet, sier Sigbjørn Dalseghagen.
Prosjektet er i gang og skal være ferdigstilt i 2025.