Skanska bygger kjøpesenter i Trondheim
02.09.10: Et nytt kjøpesenter i Trondheim skal oppføres av Skanska. - Kjøpesentre er et satsningsområde for Skanska, og et område vi har kompetanse på, sier regiondirektør for Skanska Midt Norge, Jomar Grøtan.
Skanska har utviklet prosjektet i samarbeid med kunden, KBS Kjøpesenter AS, som eies av Realinvest AS.
Og dermed vil Trondheim få et nytt kjøpesenter over 63 000 m2 med butikker, helse- og service fasiliteter. Det gamle KBS kjøpesenteret skal rives for å gi plass til det nye.
(Klikk på bildet fort stort format)
- Vi er veldig glade for å ha inngått nok en avtale med Realinvest AS, som er en av våre foretrukne samarbeidspartnere i Midt Norge, sier regiondirektør for Skanska Midt Norge, Jomar Grøtan.
- Kjøpesentre er et satsningsområde for Skanska og et område vi besitter stor grad av kompetanse på.
- Dette prosjektet sikrer oss et godt aktivitetsnivå i regionen fremover, sier han.
MEST LEST PÅ VVSFORUM
Prosjektet har oppstart oktober 2010 og skal ferdigstilles på to år.
Kontrakten har en verdi på 477 millioner og vil inngå i ordreinngangen for tredje kvartal.