seminar-om-kvalitetsprogram-skal-fore-til-enda-bedre-bygg-2
Kvalitetsprogrammet som ble benyttet på Papirbredden i Drammen vil bli presentert under seminaret 1. desember

Seminar om kvalitetsprogram skal føre til enda bedre bygg

Det å være byggherre har etter hvert utviklet seg til å bli komplisert. Det er mange hensyn å ta. For å gjøre nye bygg bedre og for å gjøre det enklere for byggherren, blir det arrangert et seminar i Oslo 1. desember.

På seminaret vil det bli presentert et kvalitetsprogram som mer et verktøy som klargjør ambisjonsnivået for alle fag og faser i et byggeprosjekt. Det dreier seg om et aktivt prosjektdokument som støtter opp om prosjekteringsarbeidet og sikrer at blant annet miljøhensyn inngår som en del av vurderingsgrunnlaget i alle beslutninger som skal fattes.

Et hvert byggeprosjekt er unikt og krever skreddersøm samt nytenkning fra byggherren i tydeliggjøring av ambisjoner og mål, konkurranse, gjennomføringsform, prioriteringer og evaluering.

Seminaret har som mål å gi deltakerne innsikt i hva kvalitetsprogrammet er og hvordan et slikt verktøy kan tilpasses hvert enkelt prosjekt. Seminaret er beregnet på arkitekter, rådgivere og utbyggere både i offentlig og privat sektor.

Blant foredragsholderne finner vi Carl Henrik Borchsenius, Entra Eiendom, Katharina Bramslev, Hambra/Grønn byggallianse, Gjermund Langslet, Entra Eiendom, Rolf Hagen, Context og Kirsti Gimnes Are, Rambøll.

Av konkrete prosjekter som blir presentert er Papirbredden i Drammen og Storøya Grendesenter.

Seminaret avviklet i regi av FutureBuilt. Det er også de som skal ha påmeldingen.

Powered by Labrador CMS