Fire produkter er nominert til årets VVS-produkt
Juryen som skal kåre Årets VVS-produkt har besluttet å innstille fire produkter fra like mange utstillere til produktprisen i år.
Det er Monolith fra Geberit, Spirit Uni fra Flexit, Multitank HeatAcc-400 TBS fra Hitech Energy og Rotor X fra Covent som juryen har innstilt.
Det er tredje gang at ”Årets VVS-produkt” skal kåres under VVS-dagene. Prisen har på kort tid blitt en prestisjetung pris å vinne i bransjen. En rekke av årets utstillere under VVS-dagene har meldt på produkter til årets konkurranse.
- Det har kommet inn mange gode søknader og det er stor variasjon i type produkter. Etter en grundig vurdering havnet vi til slutt på de fire produktene, opplyser fagsjef i Norsk Energi og Miljøteknisk Forening, Knut Olav Knudsen.
Kravene til produktene er at de må være utstilt under VVS-dagene 2010 og produktene skal være lansert i det norske markedet etter 1. januar 2008. All dokumentasjon må være på norsk. Det er også knyttet en rekke spesifikke kriterier til det å bli innstilt og godkjent til prisen.
Juryen består i år av: Ida Bryn, Per Erik Stenersen. Mats Ericsson, Oddbjørn Sjøvold og Knut Olav Knudsen.
En kort presentasjon av produktene: Geberit - Monolith: Geberit Monolith og gulvstående back-to-wall skål. Man behøver ikke renovere hele badeværelset for å kunne anvende Geberit Monolith til gulvstående WC-skål. Hvis det er avløp i gulvet kan Monolith enkelt monteres i de fleste tilfelller..Monolith kan også med fordel anvendes når man har et eldre vegghengt toalett med synlig sisterne, som man gjerne vil ha utskiftet med en mer elegant løsning.
MEST LEST PÅ VVSFORUM
Flexit - Spirit UNI Flexit UNI 3 er et aggregat i Flexit SPIRIT-serien. Aggregatet har en kapasitet på ca 400 m3/h og passer godt til småhus og eneboliger. UNI 3 bygger på det beste i tidligere Flexit-aggregater, men har også en rekke nyheter.
Energieffektivitet, lavt lydnivå, enkel betjening og design er satt i høysetet. Styringen og styrepanelene CI 60 og CI 600 er også helt nyutviklet, og det er lagt vekt på moderne design, enkel betjening og styring av ventilasjon etter behov
Covent- Rotor X Covent har utviklet RotorX som er et nytt spesialprodukt. Gjenvinneren skal bidra til å oppnå en mer effektiv energiutnyttelse av ventilasjonsanlegget. RotorX kan enkelt erstatte eksisterende kryss veksler, uten å måtte skifte ut hele aggregatet eller bygge om kanaler. Her er det bare å demontere seksjonen med kryssveksleren, sette inn RotorX som passer direkte inn hvor kryss veksleren står. Man trenger ikke å flytte eller bygge om øvrige komponenter