Structor etablerer spesialistselskap innenfor brannsikkerhet
Structor Brannsikkerhet AS ble etablert 1.september med Sigrid Kartveit som leder og partner i selskapet. Sigrid er utdannet sivilingeniør og har mer enn 20 års erfaring som oppdragsleder og prosjektutvikler innen brannsikkerhet for komplekse bygninger og store bygningsmasser.
Structor Brannsikkerhet AS ble etablert 1.september med Sigrid Kartveit som leder og partner i selskapet. Sigrid er utdannet sivilingeniør og har mer enn 20 års erfaring som oppdragsleder og prosjektutvikler innen brannsikkerhet for komplekse bygninger og store bygningsmasser.
Det skriver selskapet i en pressemelding.
Kartveit har også lang erfaring med design, risikovurderinger og analyser av branntekniske løsninger. Sigrid kommer nå fra stilling som avdelingsleder i Rambøll AS.
Jeg gleder meg til å starte opp som leder av et nytt Structor-selskap, sier Sigrid.
På linje med de øvrige Structor-selskaper skal dette bli et spesialistselskap med en effektiv organisasjon, enkle administrative systemer, enkel rapportering og raske beslutninger. Structor-selskapene har en modell som gir medarbeidere og kunder det lille selskapets fordeler i form av smidighet og korte beslutningsveier og samtidig tilgang til hele Structor-gruppens samlede kompetanse og ressurser».
Jeg er veldig fornøyd med å ha fått inn en av landets beste brannrådgivere i Structor», sier Jan Ove Holmen i Structor Holding.
MEST LEST PÅ VVSFORUM
Brannsikkerhet er et område som er i fokus i alle typer prosjekter og vi ser store synergier med de etablerte Structor- selskapene. Sammen med Sigrid er vårt mål å utvikle dette selskapet til det ledende i Norge innenfor dette området.
Totalt har Structor i dag en tverrfaglig virksomhet med driftsselskaper i Lillehammer, Bergen, Oslo, Fredrikstad og Tønsberg. Til sammen har Structor nå ca. 70 ansatte.