Klart for trøndersk VVS-dag

28.mars arrangerer Trøndelag Gruppe, VVS-foreningen sitt årlige arrangement, trøndersk VVS-dag. Programmet i år er delt i to sesjoner, en rettet mot ventilasjon og den andre mot rør. Derfor håper Trøndelag Gruppe at også mange rørleggere finner veien til årets VVS-dag i Trondheim.

Leder for Trøndelag Gruppe i VVS-foreningen, Natasa Nord.

Mange spennende foredrag står på agendaen, hvor blant annet støy i sanitæranlegg, trykkstesting av varmeanlegg, og nye ventilasjonsløsninger er noen av temaene. VVS-dagen holdes på Lerkendal stadion i Trondheim.

Natasa Nord som er leder for VVS-foreningens, Trøndelag opplyser til VVSforum at de per nå er 91 påmeldte, men at de ønsker enda flere deltagere. Så det er fortsatt mulig å melde seg på.

- Vi synes og har hørt at programmet er bra. Det er mange temaer, og vi har åtte ulike foredragsholdere. Programmet er delt i to sesjoner denne gangen med en rettet mot ventilasjon og en mot rør. Det håper vi skal lokke enda flere deltagere, spesielt fra rørsiden, sier Natasa Nord.

Til avslutte dagen har man hyret inn Dag Otto Lauritzen som motivator, og med hans tema “Alt er mulig! Det umulige tar bare litt lenger tid” er det duket for

Tradisjon tro avsluttes det hele med festmiddag.

Programmet er som følger:

09:00 - 10:00

Sesjon 1: Kostnader og rammevilkår for vannbårne varmeanlegg, v/Ole Øyene Smedegård, COWI

Sesjon 2: Nye ventilasjonsløsninger, v/Bjørn Jenssen, Skanska AS

10:00 - 13:30 - Lunsj og messe

13:30 – 14:15

Sesjon 1: Vannbehandling, utlufting og Trykksetting av Varmeanlegg, v/Herbjørn Rosvold, TAHydronics

Sesjon 2: Innregulering av ventilasjonsanlegg og utfordring med nye løsninger, v/Knut Andre Høvik, GK Norge AS

14:15-14:30 - Kaffepause

14:30 - 16:00

Sesjon 1: Riktig dimensjonering av sirkulasjonsledning, uttak av sirkulasjonspumpe, v/Emil Bjørnås, Grundfos

Sesjon 1: Avløpsteknikk støy fra sanitærinstallasjoner, v/Arvid Aalen, Geberit

Sesjon 2: SFP og energieffektive kanalnett, v/Sturla Ingebrigtsen, SystemAir AS

Sesjon 2: Alternativ systemløsning for energibesparelse, v/Dag Thomsen, KlimaSystem AS

17:00 – 19:00

Motivasjonsforedraget “Alt er mulig! Det umulige tar bare litt lenger tid”,v/ Dag Otto Lauritzen

Årsmøte Program for ledsagere

19:00 --> Middag og fest

Toastmaster: Kenneth Lyng

Påmelding kan gjøres her

Powered by Labrador CMS