FLOW Trøndelag VVS arrangerte nylig faglig kurs for eiendomsbesitterne i Trondheim, i samarbeid med blant annet Resideo og Trondheim kommune.
FLOW Trøndelag VVS arrangerte nylig faglig kurs for eiendomsbesitterne i Trondheim, i samarbeid med blant annet Resideo og Trondheim kommune.

FLOW Trøndelag VVS arrangerte faglig kurs for eiendomsbesittere i Trondheim

FLOW Trøndelag VVS arrangerte nylig et faglig kurs ovenfor byggherrer og eiendomsbesittere i Trondheim med tema «Vann – fra vanninntak til forbruk, sikkert og godt. Legionella og NS-EN 1717 - tilbakeslagssikring i ledningsnett.

Publisert

- Kurset samlet flere av de største eiendomsbesitterne i byen, og responsen fra både kunder og leverandører var svært god. Formålet med kurset var å styrke kompetansen rundt regelverk, forebygging av bakterier og praktiske løsninger for sikker vannforsyning, skriver selskapet i en melding.

Kurset ble arrangert i samarbeid med Resideo, Trondheim kommune, og Apurgo.

Deltakerne fikk innsikt i både myndighetskrav og tekniske løsninger som sikrer trygg drift.

Programmet besto av tre hovedbolker:

  1. Regelverk og krav til tilbakeslagssikringv/ Trondheim Kommune og Tamás Norbert Durmics-Fall En grundig gjennomgang av gjeldende regelverk og krav til tilbakeslagssikring i henhold til NS-EN 1717, samt kommunens rolle i tilsyn og oppfølging.

  2. Valg og installasjon av tilbakeslagssikringv/ Resideo og Tom Fjordvang Fokus på praktiske løsninger, valg av riktig utstyr og korrekt installasjon for å sikre at vannforsyningen er beskyttet mot forurensning.

  3. Fra helhetlig vannforvaltning og forebygging av bakterier – til sikker, effektiv og bærekraftig driftv/ Apurgo og Lise Marie Nergaard Hvordan moderne teknologi og helhetlig vannbehandling kan bidra til å redusere risikoen for Legionella og samtidig sikre en bærekraftig drift.

Avslutning og dialog

Kurset ble avrundet med en spørsmålsrunde ledet av Frode Helmersen fra FLOW Trøndelag VVS, hvor deltakerne fikk anledning til å diskutere utfordringer og dele erfaringer.

-Kompetansedeling i dette formatet er noe vi ønskergjøre mer av fremover, og vi ser at det får god respons både av våre samarbeidspartnere og kunder, sier Helmersen.

- Vi setter stor pris på at kundene tar seg tid til å bli kurset i viktige og faglige temaer som omhandler vann og vanninstallasjoner.

Powered by Labrador CMS