Bostik AS ble kåret til årets NOBBer
Norsk Byggtjeneste AS kunne 5. november ønske velkommen til sin trettiende NOBB-konferanse, hvor fellesnevneren for jubileumskonferansen var verdien og viktigheten av bransjesamarbeid, og hvordan NOBB står sentralt i dette samarbeidet. På konferansen ble årets NOBBer kåret, og blant de nominerte var det også to VVS-bedrifter.
Ekstra stas var det derfor å bli hedret med den gjeve prisen «Årets NOBBer 2025» i jubileumsåret, som et bevis på at iherdig arbeid og innsats med NOBB bærer frukter og til slutt kommer hele verdikjeden i byggenæringen til gode.
Årets NOBBer 2025
Denne prisen, delt ut siden 1998 er et prestisjetungt mål for mange bedrifter.
Kriteriene for å bli valgt til årets NOBBer er at bedriften har relevant informasjon på alle områder i NOBB, med korrekt vareinformasjon, bilder, dokumentasjon, produktegenskaper, miljødata og sikkerhetsdatablader.
I år ble det valgt én leverandør til «Årets NOBBer», uavhengig av om de leverer til bygg eller VAVVS.
MEST LEST PÅ VVSFORUM
Det har vært vanskelig å plukke ut leverandører som fortjener prisen, fordi veldig mange gjør en kjempegod jobb med innholdet i NOBB og legger ned betydelig innsats.
De nominerte til Årets NOBBer var:
- Auto Care AS
- Bostik AS
- Geberit AS
Uldal AS
Vitas Group AS
Juryen hadde følgende begrunnelse for vinneren Bostik AS:
«Vinneren får prisen som årets NOBBer fordi de har vist stor endringsvilje og lagt mye arbeid i å oppnå ett komplett NOBB-register. Årets vinner har vært leverandør i NOBB siden 1994, har ingen valideringsfeil og alle anbefalinger er oppfylt.»
Bostik AS – et datterselskap av Arkema og NOBB-medlem siden 1994.
Bostik AS forsyner det norske markedet med smarte lim- og tetningsløsninger for bygg, industri og forbrukere og med over hundre års erfaring satser de tungt på innovasjon og bærekraft.