Vitas Group og Veiser er godt i gang med samarbeidet. På bildet ser vi fra venstre, Jarle Ørnebo, Vitas Group, Mikkel Sundin, Siver Øien, og Christopher Fafalios i Veiser.

Datadrevet samarbeid godt i gang

Vitas Group og analyseselskapet Veiser er godt i gang med samarbeidet om datadrevet markedsarbeid. På VVS-dagene i Lillestrøm hadde markedssjef Jarle Ørnebo invitert Veiser-gutta til Vitas Groups stand for å vise de VVS-bransjens møteplass.

Publisert Sist oppdatert
Ledige stillinger

Vitas Group AS står bak merkevarene Purus, Joti og Unidrain, og i høst inngikk selskapet et strategisk samarbeid med det norske medie- og analyseselskapet Veiser. Målet er å gjøre markedsarbeidet mot rørleggere, installatører og forhandlere mer treffsikkert ved hjelp av AI-genererte målgruppeanalyser og en bedre kundereise på nett.

VVS-dagene på Nova Spektrum var Vitas Groups største markedssatsing til nå.

Jarle Ørnebo opplyser at samarbeidet har kommet godt i gang, og at de er fornøyd med starten.

Nye metoder for markedsbudsjettet

– Fremtiden til mediebyråene avhenger av helt andre metoder enn vi har sett tidligere, sier Ørnebo.

– Veiser gir oss et faktagrunnlag for hvem vi faktisk bør snakke med, hvordan vi skal kommunisere og hvilke markeds- og mediekanaler vi skal bruke.

Samarbeidet har tre hovedelementer: en målgruppeanalyse av hvem som kjøper og beslutter, konkrete annonseflater med tilpassede budskap, og optimalisering av kundereisen. 

Fra interesse til kjøp

– Vi ser mange som har kjempepotensiale i dataene de sitter på, sier Siver Øien, en av gründerne bak Veiser.

– Jobben vår er å finne ut hva som faktisk flytter kunden fra interesse til kjøp, og hva som gjør ham trygg på valg av produkt og leverandør.

Ørnebo sier at målet er å bygge kapasitet og kompetanse samtidig.

– Opplevelsen av Vitas Groups merkevarer skal være bedre enn forventningen, også digitalt, sier han.

Powered by Labrador CMS